|  | 

Pozostałe

Lekarz weterynarii

Koń – zatroszcz się o opiekę weterynaryjną, by zwierzę było zdrowe
Od najdawniejszych czasów człowiek starał się używać zwierzęta do własnej pracy. Na początku do jarzma zaprzęgane były osły, w następnej kolejności to przykre koniom przypadł ten los. Przez całe setki lat konie akompaniowały człowiekowi wszędzie, na bitwach oraz wojnach, a również ciągnęły wyładowane wozy. Dopóki nie odnaleziono kolei żelaznej koń był głównym środkiem komunikacji na całym świecie. Im dalej szedł postęp oraz uprzemysłowienie, tym znacznie bardziej koń stawał się zbędny w przewozie przy pracach na wsi. Przyszedł czas na to, że konie zostały potraktowane jako zwierzęta hodowlane z przeznaczeniem na mięso. Sporo ras konia pozostało zagrożonych wyginięciem oczywiście z tego powodu. Konie już od dawna nie pełnią roli pomocnika człowieka, jednak wciąż są atrakcją pokazów koni. Konie zimnokrwiste są większością, bowiem ok. 60% pogłowia wszystkich koni stanowią właśnie one. Wolno spotykać je nie tylko pracujące jeszcze w niedużych gospodarstwach rolniczych, lecz także w lasach w czasie zrywki drzewa – potwierdza to leczenie koni, inaczej specjalista, który troszczy się, by konie były zdrowe oraz gotowe do pracy. Coraz częściej gospodarstwa agroturystyczne jako zachętę dla ewentualnych, przyjeżdżających turystów podają w szerokiej ofercie możliwość jazdy konnej. Niestety konie stosowane w ten sposób tworzą mniejszość, gdyż jednakże najogromniejsza liczba koni zimnokrwistych trafia do rzeźni. Do koni zimnokrwistych kategoryzuje się przede wszystkim ciężkie rasy koni pochodzące z Danii, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Belgii.

lekarz-weterynarii

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Siłownia domowa

    K – SPORT to producent bezpiecznego sprzętu na treningi. Sprawdzając jego ofertę, można decydować się na zakup urządzeń standardowych, jak i innowacyjnych, do jakich da się dołączyć różnorodne akcesoria do treningów. Indywidualnie dopasowany Siłownia domowa sprzyja temu, żeby lepiej pracować nad formą. Dzięki niemu można wykonać kompleksowe treningi. Sprzęty do treningów zaliczają się do uniwersalnych.

  • Skup mieszkań

    Lokalizacja posiadłości – z jakiej przyczyny taka istotna? Różne obiekty budownicze umiejscawiane są w przeróżnych miejscach, w różnych okolicach. Liczy się przede wszystkim to, by działka budowlana, na jakiej decydujemy się konstruować dom była adekwatnie ogromna, przestronna, różna, żeby budowanie domu na takim terenie nie było nazbyt problematyczne choćby z powodu nierównego terenu. Wybierając działkę

Wpisy: